Usługi

Charakterystyka pośredniczenia w ICP

Off 8

Charakterystyka pośredniczenia w ICP

ICP, podobnie jak SMTP i NNTP, to protokół samopośredniczący, pozwalający na przekazywanie zapytań od serwera do serwera. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli konfigurujesz ICP w środowisku firewallowym, powinieneś użyć tego mechanizmu i skonfigurować wszystkie wewnętrzne serwery buforujące do równorzędnej współpracy z serwerem będącym częścią firewalla i działającym jako pośrednik.

Ponieważ ICP jest prostym protokołem opartym na TCP, można by go było przekazywać przez system pośredniczący taki jak SOCKS jedyna trudność polega na tym, że byłaby to relacja jednokierunkowa, ponieważ bufor zewnętrzny nie mógłby wysyłać zapytań do bufora wewnętrznego. Spowodowałoby to spadek wydajności, a nie podniosło poziomu bezpieczeństwa, więc obecne implementacje nie obsługują takiego mechanizmu.

Charakterystyka translacji adresów sieciowych w ICP. ICP zawiera osadzone adresy IP, które jednak nie są do niczego wykorzystywane. Będzie działał bez problemów w systemie translacji adresów sieciowych, jeśli tylko skonfigurujesz tłumaczenie statyczne (aby przepuszczać żądania od innych serwerów równorzędnych) i nie będziesz się martwił tym, że adres wewnętrzny stanie się widoczny dla każdego, kto podsłuchuje ruch w sieci.

Cache Array Routing Protocol (CARP). CARP stosuje zupełnie inne podejście do problemu. Nie wymaga komunikacji między buforami, ale rozkłada obciążenie na wiele serwerów buforujących, nakazując klientom lub serwerom proxy użycie różnych buforów dla różnych żądań, w zależności od żądanego adresu URL i opublikowanych informacji o serwerze buforującym. Informacje o dostępnych serwerach buforujących są rozpowszechniane za pomocą HTTP, więc CARP nie wnosi żadnych komplikacji związanych z użyciem dodatkowych protokołów. Jeśli chodzi o filtrowanie pakietów i pośredniczenie, CARP nie różni się od innych zastosowań HTTP. Sprawia jednak trudności w sieciach z translacją adresów, ponieważ używane przez niego dokumenty zawierają adresy IP (adresy serwerów buforujących). Zarówno Microsoft, jak i Netscape stosują CARP oraz ICP.

About the author / 

admin

Archiwa

Kategorie

Losowe wpisy:

  • Na czym polega szybka pożyczka przez internet?

    Szybkie pożyczki przez internet stają się coraz popularniejsze. Pożyczkobiorcy cenią sobie komfort, szybki przelew gotówki i brak nadmiaru formalności. Jest to więc najprostsze i najszybsze rozwiązanie, które chwalą sobie klienci. Na czym polega szybka pożyczka przez internet? Po wybraniu parabanku, z którego usług chcemy skorzystać wypełniamy wniosek online, dostępny na stronie internetowej. Decyzja wydawana jest…

  • Darmowa strona internetowa dla firmy

    Przed każdym przedsiębiorcą, który stawia pierwsze kroki w biznesie pojawia się pytanie jakimi kanałami dystrybuować swoje produkty? Gdzie najlepiej je sprzedawać? Z pewnością istnieją dwa główne – jest to świat „realny” czyli tradycyjna dystrybucja poprzez sklepy, hurtownie i inne stoiska stacjonarne, oraz świat „wirtualny” czyli sieć internetowa. Skupmy się na tym drugim zagadnieniu. Praktycznie każde…