LPRng
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
LPRng
Bezpłatny system wydruku o nazwie LPRng (od „lpr następnej generacji”), pierwotnie opracowany przez Patricka Powella, rozwiązuje kilka problemów z lpr. Dodaje obsługę uwierzytelniania i szyfrowania zadań wydruku, zapewniając jednocześnie zgodność z lpr. Używa tych samych portów co Ipr.
Charakterystyka filtrowania pakietów w Ipr. Lpr jest oparty na TCP. Serwery używają portu 515. Klienty używają losowych portów o numerach niższych niż 124, podobnie jak polecenia „r” z BSD (więcej informacji o poleceniach „r” z BSD znajdziesz w rozdziale 1, „Zdalny dostęp do hos tów”). Ze względów historycznych niektóre klienty używają tylko portów z zakresu od 721 do 731 (co jest udokumentowane w RFC opisującym lpr, ale w praktyce niewiele serwerów tego wymaga).
Charakterystyka pośredniczenia w ipr. lpr to protokół typu „przechowaj i przekaż dalej”, który można skonfigurować tak, aby samodzielnie zajmował się pośredniczeniem. Możesz po prostu uruchomić standardowy program lpr w swoim serwerze proxy i skonfigurować go tak, aby sterował żądanymi drukarkami albo przekazywał zadania innym serwerom. Nie jest to bezpieczniejsze od bezpośredniego użycia lpr, ale pozwoli na przekazanie danych przez nie trasującego hosta.
Charakterystyka translacji adresów sieciowych w Ipr. Ipr nie używa osadzonych adresów IP i bez problemów może współpracować z systemem translacji adresów sieciowych. Jednakże zlecenia wydruku będą zwykle zawierały informacje o nazwach wewnętrznych hostów.
Zobacz także nasze pozostałe artykuły:
Nowe komentarze: